Permanentinis makiažas

Permanentinis makiažas

Ilgalaikis makiažas dar kitaip vadinamas – mikropigmentacija arba permanentiniu makiažu, tai puiki alternatyva dekoratyvinei kosmetikai. Pagrindinė ilgalaikio makiažo savybė, išlaikyti subtilias formas bei estetiką. Tai viena šiuolaikiškiausių procedūrų, kurios dėka skubanti moteris gali mažiau laiko praleisti prie veidrodžio, formuodama antakius, akių linija ar ryškindama lūpas. Permanentinis makiažas išlieka visą dieną nepriklausomai nuo sąlygų:

  • einant į sporto salę;
  • baseiną – pirtį;
  • šokant visą naktį;
  • tik pabudus.

Antakiai:
Puikus sprendimas, kai antakiai yra labai reti, šviesūs, asimetriški arba jų nėra. Antakių forma gali kardinaliai pakeisti veido formą ir išryškinti bruožus. Procedūra yra nuskausminama, trunka 2 val.

Akys:
Akių kontūrą galima paryškinti tarp blakstienų arba strėlytę – svarbiausia yra išgauti harmoningą vaizdą, kuris pabrėžtų privalumus ir paslėptų trūkumus. Procedūra yra nuskausminama, parą laiko gali būti patinimas, tai priklauso nuo odos tipo. Procedūra trunka 2 val.

Lūpos:
Galima paryškinti spalvą, pakoreguoti formą, pašalinti asimetriją ir netgi vizualiai padidinti lūpų apimtį. Procedūra yra nuskausminama, trunka 2 val.

 

Procedūros eiga

1. Konsultacija
Konsultacijos metu su klientu aptariamas makiažo eskizas, stilius ir technikos priemonės, kuriomis bus atliekama procedūra. Klientas privalo informuoti apie lėtinius susirgimus, savo sveikatos būklę, galimą alergiją, vaistų netoleravimą. Taip pat paaiškinama, kaip po mikropigmentavimo oda gis ir kaip ją reikia prižiūrėti. Plačiau

2. Eskizo piešimas
Tai meistro ir kliento bendros kūrybos etapas. Nors eskizą piešia meistras, pirmiausia jis turi tikti klientui. Išgavus tinkamą formą tenkinančią abi puses – klientą ir meistrą, atliekama procedūra.

3. Nuskausminimas
Ilgalaikis makiažas – tai procedūra, susijusi su odos vientisumo pažeidimu. Todėl, ją atliekant, gali atsirasti diskomforto pojūčių – ašaroti akys, trikdyti čiaudulys, gali būti juntamas deginimas ar perštėjimas. Pojūčių laipsnis priklauso nuo individualių kliento nervinės sistemos savybių. Nemalonūs pojūčiai pašalinami vietinio nuskausminimo priemonėmis.

4. Procedūros atlikimas
Tik be trikdžių praėjus pirmus tris etapus galima pereiti prie procedūros atlikimo.

 

Kaip procedūra atliekama?

Ilgalaikio makiažo procedūros metu atliekami daugybiniai 0,3 – 0,8 mm gylio dūriai, kurių metu pigmentas yra įvedamas į viršutinį odos sluoksnį (epidermį), nekliudo nervinių galūnių, todėl jaučiamas nedidelis skausmas. Dažai nepasiekia kraujagyslių ir limfagyslių, tačiau lieka epidermyje ir tarpląstelinėje terpėje, kuri pasižymi sugebėjimu išsaugoti patekusį dažą. Procedūros ilgaamžiškumas priklauso nuo pasirinkto pigmento spalvos, gyvenimo būdo, odos tipo ir regeneracijos, išorinių ir vidinių organizmo dirgiklių (pvz.: saulės, kosmetinių priemonių ir medikamentų naudojimo) ir t.t. Dažniausiai permanentinis makiažas išlieka 1,5 – 4 metus. Norint išsaugoti rezultatą, reikalinga pakartotina procedūra.

Iškart po procedūros spalva atrodo intensyvesnė. 4-6 savaites vyksta audinių gijimas, po kurio matomas galutinis procedūros rezultatas. Praėjus gijimo laikotarpiui, jeigu reikia, atliekama korekcija.