PERMANENTINIS MAKIAŽAS. KAS TAI?

Permanentinis makiažas – daugeliui girdėta procedūra, tačiau retas gali tiksliai pasakyti kas tai yra. Tai viena iš naujausių procedūrų, kurios dėka moteris gali mažiau laiko praleisti prie veidrodžio, formuodama antakius, akių linija ar ryškindama lūpas. Permanentinis makiažas išlieka visą dieną nepriklausomai nuo sąlygų. Trumpai atsakant kas yra permanentinis makiažas, tai – puiki alternatyva dekoratyvinei kosmetikai. Ši procedūra dar vadinama mikropigmentacija arba ilgalaikiu makiažu.

Antakių permanentinis makiažas

Antakiai yra išraiškingiausia veido dalis, kuri nusako žmogaus emocijas. Jie pabrėžia akių grožį ir savitumą taip pat stipriai įtakoja veido išraišką. Blogai suformuoti antakiai gali siųsti klaidingą informaciją apie žmogaus emocinę būseną, pavyzdžiui: nustebimą, liūdesį, pyktį ir t.t.
Antakių permanentinio makiažo technikos gali būti natūralios arba ryškios. Galima išpiešti plaukelius, kurie sukuria itin natūralų vaizdą. Taip pat galima pilnai užtušuoti antakių zoną arba sukurti šešėlinį efektą. Yra šios pagrindinės antakių mikropigmentacijos technikos:

  • Pilnas antakių tušavimas;
  • „Ombre“ technika;
  • Kombinuota technika (ombre+microblading);
  • Plaukelinė technika aparatu.

Atlikimo technika parenkama priklausomai nuo kliento poreikių ir odos tipo.

Akių permanentinis makiažas

Akių permanentinis makiažas dažniausiai atliekamas norint optiškai padidinti ar padaryti akis išraiškingesnes, išpiešiant grakščias strėlytes ar paryškinant akis tarp blakstienų. Taip pat ilgalaikio makiažo pagalba galima išspręsti estetines problemas. Yra šios pagrindinės akių mikropigmentacijos technikos:

  • Klasikinė linija (išraiškingas žvilgsnis, padidintos akys);
  • Pieštuko efektas (natūraliai paryškintos akys);
  • Dalinė linija („prailgina“ akį);
  • Linija su šešėliu (gundantis žvilgsnis).

Svarbiausias procedūros tikslas išgauti harmoningą vaizdą, kuris pabrėžtų privalumus ir paslėptų trūkumus.

Lūpų permanentinis makiažas

Lūpų mikropigmentacijos metu galima paryškinti spalvą, pakoreguoti formą pašalinant asimetriją ir netgi vizualiai padidinti lūpų apimtį. Spalvinis akcentas gali būti labai įvairus, nuo natūralaus iki itin ryškaus. Taisyklingai įvestas pigmentas, garantuoja gerą rezultatą. Lūpoms dažniausiai naudojamos technikos:

  • Pilnas tušavimas;
  • Dalinis tušavimas (3D efektas);
  • Kontūro piešimas;
  • „Silk Lips“ technika (autorinė Dianos Lekavičienės technika).

Atlikimo technika ir spalvinė paletė pasirenkama pagal kliento poreikius.

Permanentinis makiažas - konsultacija

PERMANENTINIO MAKIAŽO PROCEDŪROS EIGA

  1. Konsultacija
    Konsultacijos metu su klientu aptariamas makiažo eskizas, stilius ir technikos priemonės kuriomis bus atliekama procedūra. Klientas privalo informuoti apie lėtinius susirgimus, savo sveikatos būklę, galimą alergiją, vaistų netoleravimą. Taip pat paaiškinama, kaip po mikropigmentacijos oda gis ir kaip ją reikia prižiūrėti.
  1. Eskizo piešimas
    Tai meistro ir kliento bendros kūrybos etapas. Nors eskizą piešia meistras, pirmiausia jis turi tikti klientui. Išgavus tinkamą formą tenkinančią abi puses – klientą ir meistrą, atliekama procedūra.
  1. Nuskausminimas
    Ilgalaikis makiažas – tai procedūra, susijusi su odos vientisumo pažeidimu. Todėl, ją atliekant, gali atsirasti diskomforto pojūčių – ašaroti akys, trikdyti čiaudulys, gali būti juntamas deginimas ar perštėjimas. Pojūčių laipsnis priklauso nuo individualių kliento nervinės sistemos savybių. Nemalonūs pojūčiai pašalinami vietinio nuskausminimo priemonėmis.
  1. Procedūros atlikimas
    Tik be trukdžių praėjus pirmus tris etapus galima pereiti prie procedūros atlikimo.
Permanentinio makiažo - mikropigmentacijos procedūra

KAIP PERMANENTINIS MAKIAŽAS ATLIEKAMAS?

Procedūros metu dirbama su medicinine įranga, kurios pagalba atliekama 150 dūrių per sekundę. Jų gylis priklausomai nuo atliekamos procedūros ir odos tipo būna apie 0,3 – 0,8 mm. Taip į viršutinį odos sluoksnį (epidermį) įterpiamas pigmentas, kuris nepasiekia kraujagyslių ir limfagyslių, o lieka tarpląstelinėje terpėje. Ši terpė pasižymi gebėjimu išsaugoti patekusį pigmentą. Atliekant mikropigmentaciją nekliudomas nervinis audinys, bei naudojami išoriniai anestetikai, todėl jaučiamas tik minimalus skausmas. Procedūros ilgaamžiškumas priklauso nuo pasirinktos pigmento spalvos, gyvenimo būdo, odos tipo, išorinių ir vidinių organizmo dirgiklių (pvz.: saulės, kosmetinių priemonių, medikamentų naudojimo ir t.t.). Permanentinis makiažas išlieka apie 1,5 – 4 metus.

Iškart po procedūros spalva atrodo intensyvesnė. 4-6 savaites vyksta audinių gijimas, po kurio matomas galutinis procedūros rezultatas. Praėjus gijimo laikotarpiui, jeigu reikia, atliekama korekcija.


KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ MIKROPIGMENTACIJĄ IR PO JOS?

Permanentinio makiažo (mikropigmentacijos) metu pigmentas nevedamas ant apgamų, piktybinių odos navikų ir kitaip pažeistos odos. Procedūrą nerekomenduojama atlikti nėščioms ar krūtine maitinančioms moterims taip pat esant menstruacijoms, geriant antibiotikus, sergantiems diabetu, akių uždegimu, glaukoma, sinusitu, konjuktyvu, esant dermatitui, inkstų nepakankamumui ar hemofilijai. Procedūra neatliekama sergantiems hepatitu ar ŽIV. Taip pat neatliekama asmenims iki 18 metų be raštiško tėvų sutikimo.

Atsargumo priemonės prieš permanentinio makiažo procedūrą:

  • 24 val. iki procedūros nevartoti arbatos, kavos, kofeino, kraują skystinančių priemonių (aspirino), kraujagysles plečiančių vaistų;
  • Prieš procedūrą būti nepasidažius – nenaudoti kosmetikos;
  • 7 dienas iki procedūros nesideginti;
  • Jeigu ilgalaikis makiažas atliekamas lūpoms būtina pradėti herpes profilaktiką (gerpalanu, larifanu, acikloviru, zoviraksu) po 1 tabletę 3 kartus per dieną. Minėtiems vaistams receptą gali išrašyti Jūsų šeimos gydytojas (prieš vartojimą būtina pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju);
  • Likus savaitei iki procedūros ir mėnesį po jos antakių chemiškai nedažyti, nedaryti depiliacijos;
  • Likus mėnesiui iki ilgalaikio makiažo procedūros nerekomenduojama atlikti veido plaukų šalinimo lazeriu, elektrolizės procedūrų, cheminių šveitimų, biorevitalizacijos. Visas kosmetines gražinimo procedūras, haliurono rūgščių injekcijas patartina atlikti tik praėjus mėnesiui po ilgalaikio makiažo procedūrų;
  • Atliekant akių kontūro mikropigmentaciją negalima būti su lęšiais. Lęšius galima pradėti naudoti praėjus 2 dienoms po procedūros.

Atsargumo priemonės mikropimentacijos metu:

  • Įsitikinkite, kad meistras naudoja vienkartinį kartridžą procedūros metu;
  • Susipažinkite su kokiais pigmentais dirba meistras, ar jie atitinka Europos Sąjungos nustatytą REACH2022 reglamentą ir ar jie skirti ilgalaikiam makiažui. Nesertifikuoti pigmentai gali sukelti alergiją ar dar stipriau pakenkti asmens sveikatai;
  • Įrenginys naudojamas atlikti procedūrą turi turėti keičiamus vienkartinius kartridžus kurių adata neturi kontakto su pačiu aparatu – rankenėle, tai reiškia, kad adata yra apsaugota membranos. Dažniausiai nekokybiši aparatai yra tie kuriuose keičiasi tik adata (ne visas kartridžas su membrana viduje), taip klientas neapsaugomas nuo kūno skysčių pernešimo iš buvusio kliento, o su šiais aparatai dirbantys meistrai sukelia grėsmę užsikrėsti krauju plintančiomis ligomis;

Priežiūra po permanentinio makiažo procedūros:

  • Pirmas 2 dienas valyti tik servetėle (tik netrinti);
  • Pirmas 7 dienas nenaudoti kosmetikos atliktos procedūros vietoje;
  • Nesilankyti pirtyje, baseine;
  • Vengti tiesioginių saulės spindulių, nesilankyti soliariume;
  • Viso gijimo metu jokiu būdu nelupti šašiukų, jie turi nukristi patys;
  • Po lūpų procedūros tęsti herpes profilaktiką;
  • Procedūros vietą tepti specialisto rekomenduojama priemone.